Генеральне консульство України в Мюнхені

, Київ 21:53

З історії Генконсульства

Хронологічна довідка 

1918-1922 Генеральне консульство України в Мюнхені знаходилось за адресою Айнміллерштрассе, 9 (Ainmillerstraße 9).

15 листопада 1918 р. – Василь Якович Оренчук (1890 - 1958), віце-директор загального департаменту Міністерства закордонних справ Української Держави, призначений консулом Української Держави в Мюнхені.

30 грудня 1918 р. – В.Я.Оренчук здійснює перший офіційний візит до прем’єр-міністра Баварії Курта Айснера, після чого український консул отримує екзекватуру. Компетенція консульства поширюється на тодішні землі Баварія, Вюртемберг та Баден. За часів Директорії В.Я.Оренчук продовжує свою діяльність. Серед консульського корпусу здобуває повагу та визнання. Виступає з доповідями про Україну та має низку публікації у німецькій пресі.

21 грудня 1922 р. – консульство Української Народної Республіки  в Баварії припиняє свою роботу внаслідок Раппальського договору і визнання Німеччиною «Радянської України».

31 серпня 1992 р. – Міністерство закордонних справ України призначає Анатолія Георгійовича Пономаренка Генеральним консулом України в Мюнхені.

22 вересня 1992 р. – Посольство України у ФРН надсилає до МЗС ФРН консульський патент №1 на А.Г.Пономаренка.

05 жовтня 1992 р. Генеральний консул України в Мюнхені А.Г.Пономаренко отримує екзекватуру. Консульський округ – земля Баварія.

З 01 грудня 1992 р. – до 30 червня 1994 р. Генеральне консульство України в Мюнхені знаходиться у приміщенні Українського Вільного університету в Мюнхені за адресою Пінценауерштрассе, 15 (Pienzenauerstrasse, 15). Всебічну добровільну підтримку – організаційну та матеріальну – в період розбудови Генконсульства надає українська громада Мюнхена.

З 1 липня 1994 р. – Генеральне консульство України в Мюнхені переїздить до окремого приміщення за адресою Оскар-фон-Міллер Рінг, 33 (Oskar-von-Miller Ring, 33).

З 1 квітня 2003 р. – по сьогодні Генеральне консульство України в Мюнхені знаходиться за адресою Лессінгштрассе, 14 (Lessingstrasse,14).

Фото 2015 р.                                                               Фото 2004 р.

    

                                                      

Керівники установи

ОРЕНЧУК Василь Якович (1918-1922)

1890 — Народився на Галичині.

???? —  Закінчив Віденський університет.

1918 —директор загального департаменту Міністерства закордонних справ Української Держави.

15 листопада 1918 року — призначений на посаду консула в Баварії.

1918 – 1919 — консул Української Держави та Української Народної Республіки в Мюнхені

1919 – 1922 — Генеральний консул Української Народної Республіки в Мюнхені

Помер у 1958 році.

Пономаренко Анатолій Георгійович (1992-1994)

Народився 04 березня 1947 року в Євпаторії (Крим).

1971 — Закінчив Кримський державний педагогічний інститут, факультет іноземних мов.

1971 – 1978 — референт з питань міжнародних зв'язків Кримського обкому ЛКСМ України, старший референт, заступник голови Комітету молодіжних організацій Української РСР.

1978 – 1983 — 2-й секретар Посольства СРСР в Індії

1983 – 1984 — 2-й секретар, Міністерство закордонних справ УРСР.

1984 – 1987 — слухач Дипломатичної академії МЗС СРСР.

1987 – 1989 — 1-й секретар, МЗС УРСР.

1989 – 1992 — консул Генерального консульства СРСР у м.Мюнхені, ФРН.

1992 – 1994 — Генеральний консул, Генеральне консульство України в м.Мюнхені, ФРН.

1994 – 1995 — завідуючий відділом країн Західної Європи, МЗС України.

1995 – 1996 — заступник начальника Управління країн Європи та Америки, МЗС України.

1996 – 1997 — Начальник Управління країн Європи та Америки, МЗС України.

З 02.09.1997 — 26.11.2003 - Надзвичайний і Повноважний Посол України у Федеративній Республіці Німеччина.

2004 – 2006 — Директор Другого територіального департаменту, член Колегії, МЗС України.

06.12.2006 – 29.08.2008 — Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Швеція.

20 травня 2008 року передчасно пішов із життя.

Хоружий Григорій Фокович (1995-1998)

Народився 23 травня 1947 року в селі Матяшівка Великобагачанського району на Полтавщині.

1970 — закінчив Харківський університет, спеціальність «Німецька мова та література».

1994 – 1998 — Генеральний консул, Генеральне консульство України в м.Мюнхені, ФРН.

07.1998 – 04.1999 — заступник Міністра інформації України.

05.1999 – 03.2000 — 1-й заступник Голови Державного комітету інформаційної політики України.

2000 – 2003 — заступник керівника Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України.

01.2003 – 2004 — радник-посланник Посольства України в Російській Федерації. 05.03.2004 – 14.06.2006 — Надзвичайний та Повноважний Посол України у Ватикані.

Косих Георгій Євгенович (1998-2002)

Народився 14 серпня 1941 року в Києві.

1955 – 1959 — навчався в Київському суднобудівному технікумі.

1959 – 1964 — працював токарем, технологом на Київському радіозаводі, механіком - в Інституті фізичної хімії Академії наук.

1964 – 1967 — проходив строкову службу в армії.

1967 – 1971 — навчався на факультеті журналістики Київського державного університету.

1971 – 1981 — на журналістській роботі - в газеті «Радянська Україна», журналі «Знання та праця», на Українському телебаченні.

1981 – 1997 — працював в апараті уряду України (референт з питань кінематографії, телебачення і радіомовлення, керівник прес-служби Кабінету міністрів, керівник служби віце-прем’єр-міністра з питань, гуманітарної політики).

1997 (червень-вересень) — заступник керівника прес-служби Президента України.

17 вересня 1997 року колегією Міністерства закордонних справ України затверджений на посаду генерального консула України в Мюнхені.

1997 (жовтень) –  1998 (лютий) — стажування в Міністерстві закордонних справ України.

1998 – 2002 — Генеральний консул, Генеральне консульство України в м.Мюнхені, ФРН.

Степанов Валерій Анатолійович (2002-2007)

Народився 14 травня 1958 року в місті Одеса.

1980 — закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин МЗС СРСР.

1980 – 1982 — економіст Чорноморського морського пароплавства в Одесі.

1982 – 1986 — Одеський обласний комітет ЛКСМ України.

1986 – 1991 — помічник голови Одеського облвиконкому

1991 – 1994 — працював в приватній фірмі в Одесі.

1994 –1998. — перший секретар, радник Посольства України в Німеччині.

1998 – 2002 — начальник відділу Західної Європи Другого територіального управління МЗС України.

2002 – 2007 — Генеральний консул України в Мюнхенi.

2008 – 2010 — радник, заступник Керівника Головного управління міжнародних відносин Секретаріату Президента України.

2010 – 2011 — працював заступником Керівника Головного управління міжнародних відносин Адміністрації Президента України.

11.11.2011 – 19.03.2014 — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Швеція.

Ярмілко Юрій Анатолійович (2007-2012)

Народився 18 жовтня 1958 року в місті Золотоноша на Черкащині.

1981 — закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського державного університету ім. Т.Шевченка.

1981 – 1983 — Старший інспектор Навчально-методичного кабінету з проблем вищої школи при Міністерстві вищої освіти УРСР.

1983 – 1990 — Інспектор, старший інспектор Міністерстві вищої освіти УРСР

1986 – 1989 — Служба в Збройних Силах СРСР.

12.1990 – 07.1992 — Третій, другий секретар відділу інформації та прес-центру Міністерства закордонних справ України.

07.1992 – 01.1998 — Другий, перший секретар Посольства України в Республіці Австрія.

04.1998 – 09.1998 — Виконувач обов'язків заступника, заступник начальника Управління інформації — завідувач прес-центру МЗС України

09.1998 –  01.2001 — Завідувач відділом Консульського управління МЗС України.

01.2001 – 07.2001 — Заступник начальника Управління консульсько-правового забезпечення Міністерства закордонних справ України.

07.2001 – 01.2006 — Генеральний консул України у Франкфурті-на-Майні.

04.2006 – 11.2007 — Заступник директора Департаменту кадрів МЗС України.

14.11.2007 –  04.2012 — Генеральний консул, Генеральне консульство України в м.Мюнхені, ФРН.

З травня 2012 року — Генеральний консул, Генеральне консульство України в м. Гамбург, ФРН.