Генеральне консульство України в Мюнхені

Відзначення 25-річчя творчої діяльності Катедрального хору «Покров» під диригуванням Станіслава Чуєнка та 50-річчя мистецької діяльності Станіслава Чуєнка

22 січня, 16:32

Преосвященний Владико!

Всечесні отці і преподобні Сестри!

Шановний пане Станіславе!

Шановні учасники хору «Покров»!

Дорогі співвітчизники!

Слава Ісусу Христу!

Вельми вдячні за запрошення до  участі у відзначенні 25-ї річниці творчої діяльності Катедрального хору «Покров» Церкви Покрови Пресвятої Богородиці та Святого Андрія Первозванного в Мюнхені за диригування Станіслава Чуєнка та 50-річчя мистецької діяльності Станіслава Чуєнка – його незмінного керівника.

Колектив Генерального консульства України в Мюнхені щиро вітає Вас із цими непересічними подіями в житті нашої української громади в Баварії та Баден-Вюртемберзі.

В далекому 1944-1945 році в Мюнхені, де перебувало багато українців, які не бажали повертатися в СРСР, організувався український церковний хор, який діяв з перервами аж до 1987 року. Ним керували Тома та Віра Дратвінські, Ярослав Яримович, Андрій Білинський, Микола Філь та пані Дегас-Магар. Хор супроводив всі богослужіння та інші заходи церковного і світського життя українців.

…На початку лютого в 1993-му році група молодих людей відродила існування Катедрального хору. За згодою і благословенням отця Мирона Мольчка, дириґентом запрошено Станіслава Чуєнка зі Львова – скрипаля і диригента, який має за плечима досвід виконавської і керівної діяльності в філармоніях Львова і Луцька, створення і керування кількома ансамблями “Львів”, “Світязь”, “Львівські музики”. 

Перший виступ хору відбувся у Великдень 1993 року.

У хорі змінюються люди, але незмінним залишається його дириґент – шановний і любимий всіма Станіслав Чуєнко. За всі ці роки цей істинно народний хор є й високопрофесійним колективом митців. Своїм виконанням духовних творів, супроводом богослужінь хор довів, що є одним із найпотужніших серед собі подібних колективів українських громад не лише в Німеччині, а й у всій Європі.

Чисті джерельні голоси виконавців, динаміка слов’яно-українських переспівів при виконанні духовних творів Дмитра Бортнянського, Максима Березовського, Михайла Вербицького, Миколи Гулака-Артемовського, Артема Веделя, Миколи Леонтовича, Андрія Гнатишина, Кирила Стеценка та інших, а також твори, спеціально розроблені для хору “Покров” дириґентом Станіславом Чуєнком, – все це заторкує найтонші фібри душі української людини, яка опинилася вдалині від рідної землі.

Своєю подвижницькою працею хор «Покров» відзначав усі свята українського національно-релігійного календаря, оберігав тепло рідного дому, зберігав у душах українців священну пам’ять про рідну землю, про кожну церкву в містах і селах України, чесно виконував та виконує високу місію духовної підтримки українства в Німеччині, сприяв і сприяє утвердженню позитивного іміджу нашої нації й держави.

З Божого благословення співпало так, що ми відзначаємо 25-річний ювілей хору «Покров» та 50-річний ювілей творчої діяльності Станіслава Чуєнка у переддень Дня Соборності України.

І це так само є символічно: і для хору «Покров», і для його дириґента Станіслава Чуєнка,  і для всієї української громади.

Тож, дякуємо Вам, дорогі учасникам нашого хору «Покров», та Вам, вельмишановний пане дириґенте, за Вашу безкорисливу і щиру любов до Неньки-України, за Ваші таланти, які Ви у вигляді дару отримали від Бога і якими ділитеся з людьми.

І просимо Отця Небесного, щоб Він дарував усім ювілярам доброго здоров’я, щастя подальших успіхів у справі служіння Богові та безсмертному Українському Народові.

 

З нами Господь Бог наш – Ісус Христос!

 

Слава Україні!

                                               

Колектив Генерального консульства

України в Мюнхені

 

 

Останні новини

Урочиста відправка в зону проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України ювілейної маскувальної сітки | 14 травня, 19:05

12 травня 2018 за участі Генерального консула України в Мюнхені Юрія Ярмілка відбулася урочиста відправка в зону проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України ювілейної 100-ї маскувальної сітки, виготовленої мюнхенським товариством «Чарівна сіточка».

Зустріч Генерального консула України в Мюнхені Юрія Ярмілка з очільником дирекції федеральної поліції Мюнхенського аеропорту Детлефом Каріотом | 08 травня, 14:00

7 травня 2018 відбулася робоча зустріч Генерального консула України в Мюнхені Юрія Ярмілка з очільником дирекції федеральної поліції Мюнхенського аеропорту Детлефом Каріотом. 

До Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні | 07 травня, 19:41

Шановні ветерани, жертви нацизму, діти війни та всі, хто у той чи інший спосіб пройшли через трагедію Другої світової війни! Дорогі друзі!

Український концерт у головному мюнхенському концерт-холі | 07 травня, 19:12

5 травня у головному мюнхенському концертному комплексі «Гастайг» з великим успіхом пройшов сольний концерт українських віртуозів, переможців низки міжнародних музичних конкурсів Олексія Семененка (скрипка) та Інни Фірсової (фортепіано) під патронатом Генерального консульства України в Мюнхені.