Генеральне консульство України в Мюнхені

, Київ 11:59

Відзначення 25-річчя творчої діяльності Катедрального хору «Покров» під диригуванням Станіслава Чуєнка та 50-річчя мистецької діяльності Станіслава Чуєнка

22 січня, 16:32

Преосвященний Владико!

Всечесні отці і преподобні Сестри!

Шановний пане Станіславе!

Шановні учасники хору «Покров»!

Дорогі співвітчизники!

Слава Ісусу Христу!

Вельми вдячні за запрошення до  участі у відзначенні 25-ї річниці творчої діяльності Катедрального хору «Покров» Церкви Покрови Пресвятої Богородиці та Святого Андрія Первозванного в Мюнхені за диригування Станіслава Чуєнка та 50-річчя мистецької діяльності Станіслава Чуєнка – його незмінного керівника.

Колектив Генерального консульства України в Мюнхені щиро вітає Вас із цими непересічними подіями в житті нашої української громади в Баварії та Баден-Вюртемберзі.

В далекому 1944-1945 році в Мюнхені, де перебувало багато українців, які не бажали повертатися в СРСР, організувався український церковний хор, який діяв з перервами аж до 1987 року. Ним керували Тома та Віра Дратвінські, Ярослав Яримович, Андрій Білинський, Микола Філь та пані Дегас-Магар. Хор супроводив всі богослужіння та інші заходи церковного і світського життя українців.

…На початку лютого в 1993-му році група молодих людей відродила існування Катедрального хору. За згодою і благословенням отця Мирона Мольчка, дириґентом запрошено Станіслава Чуєнка зі Львова – скрипаля і диригента, який має за плечима досвід виконавської і керівної діяльності в філармоніях Львова і Луцька, створення і керування кількома ансамблями “Львів”, “Світязь”, “Львівські музики”. 

Перший виступ хору відбувся у Великдень 1993 року.

У хорі змінюються люди, але незмінним залишається його дириґент – шановний і любимий всіма Станіслав Чуєнко. За всі ці роки цей істинно народний хор є й високопрофесійним колективом митців. Своїм виконанням духовних творів, супроводом богослужінь хор довів, що є одним із найпотужніших серед собі подібних колективів українських громад не лише в Німеччині, а й у всій Європі.

Чисті джерельні голоси виконавців, динаміка слов’яно-українських переспівів при виконанні духовних творів Дмитра Бортнянського, Максима Березовського, Михайла Вербицького, Миколи Гулака-Артемовського, Артема Веделя, Миколи Леонтовича, Андрія Гнатишина, Кирила Стеценка та інших, а також твори, спеціально розроблені для хору “Покров” дириґентом Станіславом Чуєнком, – все це заторкує найтонші фібри душі української людини, яка опинилася вдалині від рідної землі.

Своєю подвижницькою працею хор «Покров» відзначав усі свята українського національно-релігійного календаря, оберігав тепло рідного дому, зберігав у душах українців священну пам’ять про рідну землю, про кожну церкву в містах і селах України, чесно виконував та виконує високу місію духовної підтримки українства в Німеччині, сприяв і сприяє утвердженню позитивного іміджу нашої нації й держави.

З Божого благословення співпало так, що ми відзначаємо 25-річний ювілей хору «Покров» та 50-річний ювілей творчої діяльності Станіслава Чуєнка у переддень Дня Соборності України.

І це так само є символічно: і для хору «Покров», і для його дириґента Станіслава Чуєнка,  і для всієї української громади.

Тож, дякуємо Вам, дорогі учасникам нашого хору «Покров», та Вам, вельмишановний пане дириґенте, за Вашу безкорисливу і щиру любов до Неньки-України, за Ваші таланти, які Ви у вигляді дару отримали від Бога і якими ділитеся з людьми.

І просимо Отця Небесного, щоб Він дарував усім ювілярам доброго здоров’я, щастя подальших успіхів у справі служіння Богові та безсмертному Українському Народові.

 

З нами Господь Бог наш – Ісус Христос!

 

Слава Україні!

                                               

Колектив Генерального консульства

України в Мюнхені

 

 

Останні новини

Україна на MSC-2018 | 20 лютого, 12:59

16-17 лютого 2018 року у роботі щорічної Мюнхенської безпекової конференції взяла участь офіційна делегація України на чолі з Президентом України Петром Порошенком.

З початку 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році | 15 лютого, 19:10

Обов’язок подання декларації у громадян – платників податку, відповідно до норм Податкового кодексу (далі – Кодекс) виникає у разі отримання ними протягом звітного року різних видів оподаткованих доходів, зокрема: у випадку, якщо при нарахуванні чи виплаті доходів податок не утримувався (пп.168.1.3 Кодексу); якщо доходи були отримані  від особи, яка не є податковим агентом та іноземні доходи (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст.168 Кодексу). Підпунктом 14.1.55 пункту 14.1 статті 14 Кодексі визначений дохід, отриманий з джерел за межами України, - це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних митним органам.

Українсько-баварський бізнес-форум і візит до Мюнхена Степана Кубіва | 25 січня, 18:36

24 січня 2018 року відбувся візит урядової делегації на чолі з Першим Віце-прем’єр-міністром – міністром економічного розвитку України Степаном Кубівим до Баварії. Головною метою візиту було відкриття українсько-баварського бізнес-форуму, а також проведення двосторонніх переговорів з керівництвом Вільної держави Баварії та неформальних зустрічей з місцевими бізнес-колами.