Генеральне консульство України в Мюнхені

До Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

07 травня, 19:41

Шановні ветерани, жертви нацизму, діти війни та всі, хто у той чи інший спосіб пройшли через трагедію Другої світової війни!

Дорогі друзі!

8 травня, у День пам’яті та примирення, та 9 травня, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, весь світ вшановує мільйони жертв, полеглих у війні, а також надлюдський подвиг тих, хто зробив Перемогу можливою.

І серед перших, і серед других було надзвичайно багато українців і громадян інших національностей, які проживали на території тогочасної УРСР. Українська держава зберігає про них, як і про всіх воїнів-переможців та жертв війни, світлу пам’ять.

Ми продовжуємо і розширюємо культуру пам’яті про трагедію Другої світової війни, відкриваючи сторінки української історії, які були навмисно приховані у радянський період. Адже історія – це не чорно-біла картина, яка так легко вкладається у пропагандистську парадигму. Історія значно складніша. І ті, хто не знайшов у собі сили та сміливості вивчити свою історію до кінця, як світлі, так і темні її сторінки, приречені на повторення власних помилок у майбутньому.

Сьогодні все менше лишається в живих тих, хто міг би з перших вуст розповісти про жахіття Другої світової війни. Щораз менше колишніх в’язнів бере участь у траурних церемоніях в меморіалах концентраційних таборів у Баварії: цього року у Флоссенбюрзі був присутній лише один колишній в’язень -  львів’янин Онуфрій Дудок, а до Дахау не зміг прибути жоден колишній бранець.

І чим менше лишається живих свідків Війни, тим більше з’являється міфів і легенд, надуманих символів, а інколи й відвертої неправди про події 1939-1945 років, безсовісних намагань монополізувати наше спільне свято Перемоги.

Україна не бере участі в цих ігрищах. Але Україна свято пам’ятає і шанує героїв, які звільнили світ від нацизму, рівно як і всіх жертв Другої світової війни.

Дорогі друзі! У цей день хочу побажати Вам міцного здоров’я, оптимізму, світлого і впевненого погляду у завтрашній день, мирного неба над головою!

Пам’ятаємо. Перемагаємо.

 

З повагою,

Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко

 

Останні новини

Урочиста відправка в зону проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України ювілейної маскувальної сітки | 14 травня, 19:05

12 травня 2018 за участі Генерального консула України в Мюнхені Юрія Ярмілка відбулася урочиста відправка в зону проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України ювілейної 100-ї маскувальної сітки, виготовленої мюнхенським товариством «Чарівна сіточка».

Зустріч Генерального консула України в Мюнхені Юрія Ярмілка з очільником дирекції федеральної поліції Мюнхенського аеропорту Детлефом Каріотом | 08 травня, 14:00

7 травня 2018 відбулася робоча зустріч Генерального консула України в Мюнхені Юрія Ярмілка з очільником дирекції федеральної поліції Мюнхенського аеропорту Детлефом Каріотом. 

Український концерт у головному мюнхенському концерт-холі | 07 травня, 19:12

5 травня у головному мюнхенському концертному комплексі «Гастайг» з великим успіхом пройшов сольний концерт українських віртуозів, переможців низки міжнародних музичних конкурсів Олексія Семененка (скрипка) та Інни Фірсової (фортепіано) під патронатом Генерального консульства України в Мюнхені.

Робоча поїздка Юрія Ярмілка до Аугсбурга | 04 травня, 15:52

3 травня 2018 року Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко здійснив робочу поїздку до Аугсбурга, в рамках якої провів переговори з Обербургомістром Куртом Гріблем, Президентом Ради округу Швабія Юргеном Райхертом, директором Інституту Буковини професором Марен Рьогер, а також активістами української громади міста.