Генеральне консульство України в Мюнхені

, Київ 03:35

Глава МЗС ФРН Зіґмар Ґабріель перебуває з робочим візитом в Україні

03 січня, 20:18

Глава МЗС ФРН Зіґмар Ґабріель перебуває з робочим візитом в Україні. 3 січня ц.р. в МЗС України відбулися переговори керівників зовнішньополітичних відомств України та ФРН.

Ключовим питанням переговорів стала роль ФРН, разом з Францією, у рамках Норманського формату з протидії російській агресії. У цьому плані обговорено подальші спільні кроки, спрямовані на відновлення територіальної цілісності й суверенітету України, а також звільнення українських політв’язнів, які утримуються в російських тюрмах.
Міністри порушили питання двосторонньої співпраці, яка є динамічною та плідною. Зокрема, успішно реалізовується спільна ініціатива Міністрів закордонних справ України та ФРН щодо Року мов, у рамках якого серед іншого було презентовано німецькомовну дитячу книгу-мандрівку Україною, яка відкриває німецькому читачеві непізнаний і багатоманітний культурний простір України.

Водночас П.Клімкін нагадав про складну ситуацію з німецьким бізнесом в окупованому Криму. За словами Міністра, Україна знайде важелі впливу на німецькі компанії, які вважають Крим російським.

Під час переговорів відбулося підписання двосторонньої Угоди про трудову діяльність членів сімей співробітників дипломатичних представництв і консульських установ.

Павло Клімкін та Зіґмар Ґабріель також здійснять спільну поїздку на Донбас поблизу лінії дотику.