Генеральне консульство України в Мюнхені

, Київ 03:37

Стосовно відправки гуманітарної допомоги в Україну

24 червня 2015, 00:00

З метою забезпечення відправки гуманітарної допомоги в Україну, просимо усіх донорів гуманітарної допомоги керуватися положеннями Закону України «Про гуманітарну допомогу».

Згідно із ст. 5 Закону рішення щодо визнання вантажу гуманітарною допомогою приймається Міністерством соціальної політики України.

Підґрунтям для започаткування процедури визнання вантажу гуманітарною допомогою і наступної передачі цієї допомоги адресату є письмова пропозиція донора щодо готовності надати гуманітарну допомогу та письмова згода адресата щодо її прийняття.

Одержувачем гуманітарної допомоги може бути юридична особа, яка зареєстрована у єдиному реєстрі одержувачів гуманітарної допомоги, як це передбачено Порядком реєстрації одержувачів гуманітарної допомоги, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 №39.

З метою прискорення процедури узгодження визнання вантажів гуманітарною допомогою Міністерством соціальної політики України розроблено відповідний Порядок взаємодії органів державної влади, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2013 №241.

Відповідно до згаданого порядку:

- визнання вантажів, грошей та послуг гуманітарною допомогою здійснюється Міністерством соціальної політики України за погодженням з Мінекономрозвитку, Міністерством фінансів, Міністерством оборони, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством внутрішніх справ і Національним банком України (у випадку передачі грошей);

- кожний орган державної влади опрацьовує та погоджує проект рішення у рамках власної компетенції;

- терміни опрацювання та погодження проектів рішень щодо визнання вантажів гуманітарною допомогою визначаються Міністерством соціальної політики України у залежності від обсягів допомоги та терміновості. Одночасно вони не повинні перевищувати 5 робочих днів;

- у випадку, коли органи державної влади не у змозі знайти спільне рішення, Міністерство соціальної політики України має повноваження само приймати остаточне рішення.

Зважаючи на вищенаведене Генеральне консульство України в Мюнхені звертається до усіх шнімецьких донорів гуманітарної допомоги надсилати копії письмових звернень до українських одержувачів на адресу Генконсульства:  Lessingstrasse 14, 80336 München (gc_dem@mfa.gov.ua).