Якщо ви перебуваєте за кордоном й не встигли свого часу отримати замовлений у підрозділі Державної міграційної служби закордонний паспорт чи ID-картку, відтепер можливо отримати ці документи через закордонні дипломатичні установи України.
Документи можуть бути доставлені з України до обраної вами закордонної дипломатичної установи у два способи.
👉Зверніть увагу!
Отримання закордонного паспорта громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. Пересилання такого паспорта до закордонної дипломатичної установи України для організації його видачі не здійснюється. Зазначена вимога не застосовуються до громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, на яких поширюються положення пунктів 2-1-2-3, 2-7 "Правил перетинання державного кордону громадянами України", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.
Доставка до Генконсульства закордонних паспортів, які були оформлені у розміщених за межами України відокремлених підрозділах державного підприємства «Документ», не здійснюється.
Міжнародним кур'єрським експрес-перевезенням DHL Express (коштом заявника, за тарифами компанії, залежно від країни; суттєво швидше за дипломатичну пошту);
Звернутися до дипломатичної установи у години прийому громадян з оригіналом документа, який посвідчує особу (наприклад, внутрішній паспорт або ID картка) та заявою blank-zayavi-dostavka-pguvk-rev2.pdf та zrazok-zayavi-dostavka-pguvk-copy.pdf про видачу закордонного паспорта або внутрішнього паспорта у вигляді ID-карти, що вже оформлений ДМС. Заява подається особисто у години консульського прийому громадян в установі.
👉Зверніть увагу! Заява адресується саме територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС (а не дипломатичній установі), який оформив ID-картку чи закордонний паспорт. Перелік територіальних органів: Територіальні органи :: Державна міграційна служба України (перелік територіальних підрозділів доступний на сторінці обраного територіально органу).
До заяви слід долучити квитанцію про оплату такої послуги міжнародним кур’єрським експрес-перевезенням DHL Express, оформлену через портал https://dhlportal.com.ua.
👉Зверніть увагу! Для здійснення оплати зі сторінки DHL вас буде переадресовано на платіжний сервіс Portmone. Під час заповнення форми оплати на сторінці Portmone у першому ж полі (вище поля з зазначенням імені) слід навести інформацію для ідентифікації платежу. У вашому випадку це буде серія та номер/номер документа, на підставі якого здійснювалося оформлення паспорта у ДМС (номер вашого внутрішнього паспорта, або номер свідоцтва про народження дитини).
Надалі треба очікувати запрошення до закордонної дипломатичної установи для отримання вашого документа.
👉Зверніть увагу! При отриманні документа у закордонній дипломатичній установі консул надасть вам для підпису два примірники акту приймання-передачі, копію заяви-анкети.
Дипломатичною поштою (безкоштовно, строк доставлення від 3 місяців).
Для цього необхідно:
Звернутися до дипломатичної установи у години прийому громадян з оригіналом документа, який посвідчує особу (наприклад, внутрішній паспорт або ID картка) та заявою blank-zayavi-dostavka-pguvk-rev2.pdf та zrazok-zayavi-dostavka-pguvk-copy.pdfпро видачу закордонного паспорта або внутрішнього паспорта у вигляді ID-карти, що вже оформлений ДМС. Заява подається особисто у години консульського прийому громадян в установі.
👉Зверніть увагу! Заява адресується саме територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС (а не дипломатичній установі), який оформив ID-картку чи закордонний паспорт. Перелік територіальних органів: Територіальні органи :: Державна міграційна служба України (перелік територіальних підрозділів доступний на сторінці обраного територіально органу).
Очікувати запрошення до закордонної дипломатичної установи для отримання вашого документа.
👉Зверніть увагу! Строки отримання документів дипломатичною поштою складають від 3-х місяців. При отриманні документа у закордонній дипломатичній установі консул надасть вам для підпису два примірники акту приймання-передачі, копію заяви-анкети.
Просимо звернути увагу! Якщо ви користувач застосунку Дія, дізнатися назву органу ДМС, на адресу якого слід писати заяву про пересилання паспортного документа за кордон, дуже просто.
Такі документи (оформлені в Україні, але ще не отримані) вже доступні у стеку документів вашого застосунку Дія.
Якщо ви раптом забули, яким підрозділом було оформлено документ, слід обрати його у стеку документів застосунку Дія, натиснути піктограму “...” та обрати у меню “Повна інформація”. У графі “Орган, що видав” буде зазначено код підрозділу ДМС з 4-х цифр.
На сторінці ДМС Коди терпідрозділів :: Державна міграційна служба України (dmsu.gov.ua) слід ввести цей код та дізнатися назву підрозділу, яку слід зазначати у заяві.