• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Консульські послуги для громадян України, які рятуються від війни
Опубліковано 15 вересня 2022 року о 17:35

Шановні громадяни України,

для українців, які під час дії воєнного стану виїхали до Німеччини без дійсних біометричних паспортів Генеральне консульство України в Мюнхені пропонує надання таких консульських послуг:

 • продовження терміну дії закордонного паспорта
 • внесення дітей до закордонного паспорта одного з батьків

 

01.09.2022 в установі було запроваджено консульське обслуговування з питань продовження терміну дії паспорта та внесення даних про дітей до паспортів у порядку живої черги.

На жаль, у зв’язку з численними наріканнями мешканців сусідніх будинків та працівників компанії, що розташована в одній будівлі з Генконсульством,  а також з урахуванням зауважень поліції щодо негативних проявів надмірного скупчення людей (блокування пішохідної зони, а іноді і проїжджої частини, засмічення прибудинкової території, порушення норм гучності тощо) вимушені повернутися до попереднього порядку бронювання часу відвідання установи.

Відтак, з 03.10.2022 консульство відновлює обслуговування громадян з питань продовження терміну дії закордонних паспортів та внесення до них інформації про дітей за попереднім записом на сторінці за посиланням https://cutt.ly/8F73Lp4

Запис на інші консульські послуги, як і раніше, здійснюється за попереднім записом на сторінці за посиланням https://munich.mfa.gov.ua/pres-centr


Документи для продовження терміну дії закордонного паспорта

 

(Заява на продовження терміну дії паспорта дитини до 16 років подається одним з батьків або законним представником);


2. Закордонний паспорт + копія першої сторінки (якщо термін дії  закордонного паспорта вже закінчився, додатково подається паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) та копії всіх його сторінок з відмітками))


3. У разі продовження терміну дії паспорта дитині додатково подаються такі документи:

- паспорт того з батьків, який подає заяву + копія;

- свідоцтво про народження дитини + копія (свідоцтво про народження дитини, видане в іноземній державі, має бути легалізоване або завірене штампом «Apostille» та перекладене на українську мову. Підпис перекладача на перекладі також має бути засвідчений штампом «Apostille». Якщо переклад зроблений в Україні, підпис перекладача має бути засвідчений українським нотаріусом).


Увага:

- У разі подання одним з батьків декількох заяв (наприклад: мати подає одночасно заяви на продовження паспортів собі та дітям) до кожної заяви докладається окрема копія паспорта матері.

- Заява на продовження терміну дії паспорта приймається у разі, якщо термін дії паспорта вже закінчився або запас терміну дії паспорта становить менше 3 місяців;

- Термін дії паспорта дитини віком до 12 років може бути продовжений на строк, що не перевищує строк, на який паспорт був виданий;

- Термін дії паспорта, виданого в Генеральному консульстві України в Мюнхені, може бути продовжений цією ж установо на 5 років. Термін дії паспорта, виданого іншою установою, може бути продовжений Генеральним консульством України в Мюнхені на строк, який обґрунтовується з урахуванням індивідуальних обставин заявника та не може перевищувати 5 років.

- У разі продовження паспорта дитині до 16 років присутність дитини в консульстві не вимагається.

 

 

Документи для внесення інформації про дитину в паспорт одного з батьків або законного представника

 

Заява встановленого зразка (бланк заяви ( .pdf , 159.59 Кб ), зразок заповнення ( .pdf , 234.45 Кб )).

(заява подається одним з батьків або законним представником, до паспорта якого вноситься інформація про дитину);

Закордонний паспорт того з батьків або законного представника, до якого вноситься інформація про дитину + копія першої сторінки;

Свідоцтво про народження дитини + копія (свідоцтво про народження дитини, видане в іноземній державі, має бути легалізоване або завірене штампом «Apostille» та перекладене на українську мову. Підпис перекладача на перекладі також має бути засвідчений штампом «Apostille». Якщо переклад зроблений в Україні, підпис перекладача має бути засвідчений українським нотаріусом);

Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см;

Документ, що підтверджує повноваження законного представника (цей документ не подається у випадках внесення інформації про дитину до паспорта одного з батьків).

Увага!


- У разі подання одним з батьків декількох заяв (наприклад: мати подає заяви про внесення до паспорта двох і більше дітей) до кожної заяви докладається окрема копія паспорта матері.

- До паспорта може бути внесена інформація лише про дітей, які не досягли 16 років.

- Присутність дітей в консульстві не вимагається. Натомість треба бути готовими показати дітей онлайн по відеозв'язку.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux