• A-
    A+
  • Für Sehbehinderte
  • Deutsch
  • Українською
Українська громада Баварії
Veröffentlicht am 28 Oktober 2020 Jahr 14:43

Українська громада федеральної землі Баварія є однією з найчисельніших в Німеччині. Понад 50% українських громадян Баварії – ті, які виїхали сюди по лінії єврейської еміграції та пізні переселенці (так звані «контингентні біженці» і «шпетаусзідлери»). Центрами українства на території Баварії історично вважаються міста Мюнхен, Нюрнберг, Регенсбург, Аугсбург, Інгольштадт, Бамберг. Формування української громади в Німеччині в основному відбувалося за рахунок таких чинників:

1. Повоєнної еміграції (після Другої світової війни), яку загалом характеризують національно-патріотичні погляди та міцна релігійна самоідентифікація. Унаслідок масового виїзду до США, Канади, Аргентини та Австралії чисельність цієї групи, яка після війни здебільшого проживала на півдні ФРН, зменшилася з 177 тис. осіб у 1946 р. до 20 тис. осіб у 1965 р. Нащадки емігрантів першого покоління добре інтегровані в німецьке суспільство.

2. Еміграційної хвилі 60-70 років ХХ ст., значну частину якої становлять українці з Польщі.

3. Так званої четвертої (економічної) хвилі еміграції, що припала на середину та кінець 90-х років ХХ ст. Істотну частку цієї категорії становлять громадянки України, одружені з німецькими громадянами, та особи, які перебувають у Баварії тимчасово на законних підставах: працюють за контрактом, навчаються тощо. На сьогодні є тенденція до збільшення кількості громадян України, які завершили навчання у вищих навчальних закладах Німеччини, залишилися працювати у Німеччині і не мають намірів повертатись в Україну. Це стосується також висококваліфікованих фахівців, які отримують безстроковий дозвіл на проживання у ФРН, що, у свою чергу, стає передумовою для набуття громадянства Німеччини.

У Баварії та Баден-Вюрттемберзі діє близько 20 офіційно зареєстрованих громадських організацій українців: „Об’єднання українських організацій у Німеччині“, „Українська скаутська організація „Пласт“, „Спілка української молоді в Німеччині“,  „Союз українських студентів у Німеччині“, „Товариство „Україна“, „Шкільне товариство „Рідна школа“, „Шкільне товариство Українська суботня школа міста Мюнхен“,  “Українці в Бамберзі“, „Українці в Аугсбурзі”, “Українці Франконії”, „Український інститут освітньої політики“, „Об’єднання українських жінок Німеччини“, Парафіяльний центр Української греко-католицької церкви, Українці у Фрайбурзі, Українсько-німецьке товариство Райн-Некар, Українське ательє культури та спорту тощо.

Українська громада Баварії бере активну участь в реалізації ініціатив, спрямованих на підтримку України у боротьбі з агресією Росії – тут розгорнуто доволі потужний волонтерський рух, який з 2014 року займається пошуком коштів на медичну гуманітарну допомогу, одяг, устаткування та доправлення їх на Донбас.

Представники української громади Баварії залучені до реалізації проектів допомоги дітям, батьки яких загинули чи воюють на сході України; з українською діаспорою налагоджено конструктивну  взаємодію в питаннях допомоги в організації лікування та реабілітації поранених під час воєнних дій на сході України українських військовослужбовців.

Водночас з посиленням української армії гуманітарні зусилля громади поступово змінюють свій фокус в бік допомоги онкохворим дітям, багатодітним сім’ям, а також вимушеним переселенцям з Донбасу та Криму.

Українці в Баварії активно залучені до проведення акцій, спрямованих на привернення уваги німецької громадськості до подій в Україні. У Мюнхені відбулися численні мітинги проти військової агресії РФ на Донбасі та анексії Криму, флеш-моби з вимогами звільнити незаконно утримуваних Росією громадян України, мітинги на підтримку безвізового режиму між Україною та ЄС та інші. З весни 2019 року року зусилля громади були спрямовані на подання та просування петиції до Бундестагу про визнання Голодомору в Україні у 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Останнім часом є тенденція до залучення організацій української громади Баварії та Баден-Вюрттембергу до реалізації проектів, спрямованих на презентацію сучасної України для німецької аудиторії.

Зусиллями останньої хвилі української еміграції до Німеччини триває інституціоналізація кількох нових організацій закордонних українців в Баварії та Баден-Вюрттемберзі. Крім того, в останні роки з’явилася низка суботніх шкіл та садочків, відтак станом на 2020 рік у двох землях на постійній основі функціонує 7 навчальних закладів у таких містах: Мюнхен, Гайдельберг, Фрайбург, Штуттгарт, Аугбург, Бамберг, Карлсруе.  Особливо динамічно за останні роки розвинулася діяльність Української суботньої школи Мюнхена , де на сьогодні навчається близько 100 дітей віком від 3 до 15 років, а педагогічний колектив складають 12 професійних вчителів.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux