Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Консульський облік
Опубліковано 25 грудня 2014 року о 09:36

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2020 р. № 85 затверджено новий порядок ведення обліку громадян, які проживають за межами України.

Консульський облік полягає в реєстрації у закордонній дипломатичній установі (ЗДУ) громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, що ведеться в ЗДУ за встановленою формою, проставленні в дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспортний документ), проїзний документ дитини відповідної відмітки (штампу).

Одночасне перебування особи на консульському обліку у більш ніж одній закордонній дипломатичній установі України не допускається.

Консульський облік здійснюється у випадках:

1. Постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах;

2. Тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах;

3. Зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;

4. Зміни меж консульського округу ЗДУ;

5. Усиновлення дитини - громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном.

Прийняття на консульський облік громадянина України здійснюється в ЗДУ, на території консульського округу якої він постійно проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах.

Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.

Тимчасовий облік:

тимчасовий консульський облік — реєстрація інформації про місце перебування за межами України громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном.

Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік строком на один рік.

Зазначений строк може бути збільшений відповідно до строку дії дозволу іноземної держави на проживання, виданого особі, яка приймається на консульський облік, але не може перевищувати п’яти років.

Постійний облік

реєстрація інформації про місце проживання за межами України громадян України, які постійно проживають за кордоном (оформили в установленому законодавством порядку документи для виїзду за кордон на постійне проживання або документи для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово)

Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений. Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до закордонної дипломатичної установи України для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви довільної форми.


Консульський облік. Перелік документів, порядок оформлення, оплата.

Перелік документів:

1) Заява особи, яка досягла 16-річного віку.

У разі взяття на облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників. Зразок відповідної заяви 

2) одна фотокартка розміром 10 ´ 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон — білий);

3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки особистих даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Для взяття на тимчасовий консульський облік також може бути наданий дипломатичний паспорт України або службовий паспорт України та копія сторінки даних відповідного паспорта;

4) копія сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою, що підтверджує факт оформлення в установленому законодавством порядку документів для виїзду за кордон на постійне проживання або документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово;

5) копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);

6) копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання в Україні або паспорта громадянина України у формі книжечки з відповідними позначками (за наявності таких документів) — для взяття на тимчасовий консульський облік;

7) копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в такій іноземній державі (у разі наявності);

8) копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік (Meldebescheinigung або Aufenthaltstitel з вказаною адресою проживання);

9) оригінал документа про сплату консульського збору (оплата консульського збору і банківські реквізити https://munich.mfa.gov.ua/posolstvo/oplata-konsulskogo-zboru-i-bankivski-rekviziti );

10) оригінал та копія паспортного документа законного представника (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України) та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною);

11) копія рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування — для взяття на тимчасовий консульський облік.

УВАГА! Консульство приймає в роботу лише повний комплект документів. Якщо у вас не вистачає відповідних оригіналів або копій, ми, на жаль, не можемо задовольнити ваше клопотання. Будь ласка, перевіряйте комплект документів заздалегідь.

Якщо у вас виникли питання, щодо необхідних документів у вашому випадку, будь ласка, надсилайте їх письмово на адресу: artem.bondarenko@mfa.gov.ua

Порядок оформлення

Подати документи до ГКУ в Мюнхені можна:

А) Особисто під час прийому. Для цього необхідно:

забронювати термін на сайті та обрати відповідну послугу в меню бронювання. Код послуги: 1.1 ПКО, 1.2 ТКО

Підготувати комлект документів відповідно до переліку;

Прибути до консульства завчасно та з усіма необхідними оригіналами та копіями.

Б) Поштою:

Формуєте комплект документів відповідно до переліку.

Обов'язково надсилаєте оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон та оригінал документа про сплату консульського збору.

Важливо вкласти конверт з вказаною адресою отримувача та наклеєними марками, що в сумі становлять 3,95 EUR.

Надсилаєте на адресу консульства: Generalkonsulat der Ukraine, Lessingstr. 14, 80336 München.

Увага! Конверти з етикетками Per Einschreiben, що містять QR-код, не приймаються в роботу в ГКУ в Мюнхені. Дані етикетки мають обмежений термін дії та не гарантують відправку ваших документів.

 

Оплата консульського збору


Строк розгляду заяв становить не більш, як десять робочих днів з дня отримання необхідних документів. Консульський збір за оформлення постійного/тимчасового обліку у звичайному порядку складає 18 EUR.

За термінове оформлення постійного/тимчасового обліку консульський збір стягується у подвійному розмірі і становить 36 EUR, паспорт повертається в день звернення, що можливо лише під час особистого подання документів.

 

Внесення змін до даних консульського обліку

У разі зміни ваших персональних даних, що були внесені до вашої облікової картки (Наприклад: зміна імені, прізвища або зміна місця проживання у Німеччині в межах консульського округу, просимо повідомити ГКУ в Мюнхені про факт настання даних змін наступним чином:

Заповнити заяву встановленого зразка; 

Докласти копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

Докласти копію актуальної довідки з місця проживання у Німеччині, у разі зміни адреси проживання;

Надіслати вище вказані документи на електронну адресу консульства. В темі листа просимо зазначити: «Внесення змін до картки консульського обліку». Або надіслати листа поштою разом з запискою згаданого змісту.

 

Зняття з консульського обліку


Громадяни України, які планують повернутись на постійне місце проживання до України (повернутись на територію України - для осіб, які перебувають на тимчасовому обліку), переїхати для подальшого проживання/працевлаштування до консульського округу іншої дипустанови/генерального консульства України за кордоном (в тому числі в межах ФРН), зобов’язані знятися з консульського (тимчасового або постійного) обліку у відповідній дипустанові/генконсульстві.

Для зняття з консульського обліку необхідно подати до відповідної консульської установи України у ФРН такі документи:

1. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон або проїзний документ дитини;

2. Заповнену власноручно заяву

3. Конверт з марками на суму 3,95 євро (в разі опрацювання документів поштою, для відправлення паспорта з відміткою про зняття з обліку у зворотньому напрямку).

Консульський збір за зняття з консульського обліку не стягується.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux