• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Консульський облік
Опубліковано 25 грудня 2014 року о 09:36

УВАГА! У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації в Мюнхені та вимогою місцевої влади максимально обмежити контакти між людьми у приміщеннях Генеральне консульство України в Мюнхені переходить тимчасово на дистанційну форму обслуговування громадян з питань консульського обліку. Докладніше за посиланням: https://munich.mfa.gov.ua/news/distancijne-obslugovuvannya-gromadyan-z-deyakih-pitan 


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2020 р. № 85 затверджено новий порядок ведення обліку громадян, які проживають за межами України.

Консульський облік полягає в реєстрації у закордонній дипломатичній установі (ЗДУ) громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, що ведеться в ЗДУ за встановленою формою, проставленні в дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспортний документ), проїзний документ дитини відповідної відмітки (штампу).

Одночасне перебування особи на консульському обліку у більш ніж одній закордонній дипломатичній установі України не допускається.

Консульський облік здійснюється у випадках:

1. Постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах;

2. Тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах;

3. Зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;

4. Зміни меж консульського округу ЗДУ;

5. Усиновлення дитини - громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном.

Прийняття на консульський облік громадянина України здійснюється в ЗДУ, на території консульського округу якої він постійно проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах.

Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.


Оплата консульського збору

Строк розгляду заяв становить не більш, як десять робочих днів з дня отримання необхідних документів. Консульський збір за оформлення постійного/тимчасового обліку у звичайному порядку складає 18 EUR.

 

Внесення змін до даних консульського обліку

У разі зміни ваших персональних даних, що були внесені до вашої облікової картки (Наприклад: зміна імені, прізвища або зміна місця проживання у Німеччині в межах консульського округу, просимо повідомити ГКУ в Мюнхені про факт настання даних змін наступним чином:

Заповнити заяву ( .docx , 16.09 Кб ) встановленого зразка;

Докласти копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

Докласти копію актуальної довідки з місця проживання у Німеччині, у разі зміни адреси проживання;

Надіслати вище вказані документи на електронну адресу консульства. В темі листа просимо зазначити: «Внесення змін до картки консульського обліку». Або надіслати листа поштою разом з запискою згаданого змісту.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux