• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Оформлення постійного місця проживання за кордоном
Опубліковано 05 січня 2023 року о 10:19

УВАГА! Подання заяви для залишення на постійне проживання за кордоном відбувається особисто і потребує попереднього онлайн-запису на прийом.

Завершення оформлення постійного проживання у ФРН (отримання відмітки у закордонному паспорті «постійне проживання у ФРН») можливо як особисто, так і дистанційно.

                                 Порядок подачі заяви про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП)

УВАГА! Консульські послуги надаються лише за попереднім онлайн-записом: ЗАПИС НА ПРИЙОМ 

Громадяни України, які виїхали за її межі тимчасово та досягли 16-річного віку, мають зареєстровану адресу проживання та фактично проживають на територіях федеральних земель ФРН Баварія або Баден-Вюртемберг, можуть звернутися особисто до Генерального консульства України в Мюнхені із заявою про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном.

Важливо знати: оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном, порядок якого визначено законодавством України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0077-18 та https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1241-16, не варто плутати з процесом оформлення дозвільних документів (наприклад AufenthaltstitelNiederlassungserlaubnis тощо), які видаються німецькими компетентними органами та дають право на проживання/працевлаштування/навчання тощо у ФРН.

Підтвердженням оформлення відповідно до законодавства України документів для залишення на постійне проживання за кордоном є штамп у паспорті громадянина України для виїзду за кордон «Постійне проживання в (назва країни)», який проставляється закордонною дипломатичною установою України (посольством/консульством), або штамп «Оформлено виїзд на постійне проживання в (назва країни)», який проставляється органами Державної міграційної служби України.

 

Документи, які подаються громадянами України до Генерального консульства України в Мюнхені для оформлення постійного проживання за кордоном:

1. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копія його сторінки з персональними даними.

2. Заява-анкета, яка заповнюється українською мовою.

3. 1 кольорова фотокартка розміром 35х45 мм.

4. Паспорт громадянина України (за наявності) та 1 копія усіх сторінок з відмітками або записами.

5. Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) та 1 копія.

6. Довідка про реєстрацію особи громадянином України – стосується осіб, яким було оформлено закордонними дипломатичними установами України громадянство України, починаючи з 01.03.2001, та 1 копія.

7. Дозвіл на проживання у ФРН (Aufenthaltstitel) та довідка з адресою місця проживання у ФРН (Meldebescheinigung) і 1 їх копія (ці документи не потрібно легалізувати та перекладати на українську мову).

8. Два конверти (формат DIN С5 або DIN В5) із зазначенням зворотної адреси заявника німецькою мовою, марковані поштовими марками на суму 3,95 євро кожен.

9. Квитанцію про сплату консульського збору в сумі 185 євро. Способи оплати

У разі включення до заяви дітей віком до 16 років додатково подаються такі документи щодо дитини:

10. Свідоцтво про народження дитини + 1 копія (свідоцтво про народження дитини, видане в іноземній державі, має бути завірене штампом «Апостиль» та перекладене на українську мову. Підпис перекладача на перекладі має бути також засвідчений штампом «Апостиль». Якщо переклад зроблений в Україні, підпис перекладача має бути засвідчений українським нотаріусом). 

11. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та 1 копія його сторінки з персональними даними.

(За відсутності у дітей до 14 років закордонного паспорта документи приймаються до розгляду за умови, якщо у цей же день до ГКУ в Мюнхені буде подано клопотання про оформлення дитині паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

12. Паспорт громадянина України (за наявності) та 1 копія усіх сторінок – стосується дітей, які досягли 14 років.

13. Довідка про реєстрацію особи громадянином України та 1 копія – стосується дітей, які народилися за кордоном після 01.03.2001.

14. Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) та 1 копія.

15. Нотаріально засвідчена заяви дитини, яка досягла 14 років, про її згоду на оформлення документів для залишення на постійне місце проживання за кордоном.

16. Нотаріально засвідчена заява зі згодою другого з батьків дитини/законних представників, які є громадянами України та залишаються постійно проживати в Україні, про залишення дитини на постійне проживання за кордоном.

(У разі відсутності другого з батьків/законних представників або неможливості отримати від нього/неї згоду подаються відповідні документи, які підтверджують ці факти (свідоцтво про смерть; рішення суду України про позбавлення батьківських прав, про визнання особи обмежено дієздатною, недієздатною, безвісно відсутньою, оголошення її померлою; рішення суду України, яке дає право на виїзд дитини на постійне проживання за кордон. Згода другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він/вона є іноземцем або особою без громадянства, або громадянином України, який відповідно до законодавства України є таким, який постійно проживає за кордоном, - що має бути підтверджено відповідними документами).

17. Дозвіл на проживання дитини у ФРН (Aufenthaltstitel) та довідка з адресою місця проживання у ФРН (Meldebescheinigung) і 1 їх копія (ці документи не потрібно легалізувати та перекладати на українську мову).У разі порушення клопотання про оформлення документів для постійного проживання за кордоном окремо щодо дитини, яка не досягла 16 років, до Генерального консульства України в Мюнхені подаються такі документи:


1. Заява-анкета, яка заповнюється українською мовою та підписується одним з батьків/законних представників.

2. Свідоцтво про народження дитини + 1 копія (свідоцтво про народження дитини, видане в іноземній державі, має бути завірене штампом «Апостиль» та перекладене на українську мову. Підпис перекладача на перекладі має бути також засвідчений штампом «Апостиль». Якщо переклад зроблений в Україні, підпис перекладача має бути засвідчений українським нотаріусом).

3. Довідка про реєстрацію особи громадянином України та 1 копія – стосується дітей, які народилися за кордоном після 01.03.2001.

4. Дійсний паспортний документ, який посвідчує особу батька/матері/законного представника, та його копія.

5. 1 кольорова фотокартка дитини розміром 35х45 мм.

6. Документи, що підтверджують повноваження законного представника, та їх копії. (Повноваження одного з батьків дитини підтверджуються свідоцтвом про народження такої дитини. У разі невідповідності імені (імен) у документі, що підтверджує повноваження законного представника, та у паспортному документі додатково подаються документи, що підтверджують факт зміни імені).

7. Нотаріально засвідчена заява зі згодою другого з батьків дитини/законних представників, які є громадянами України та залишаються постійно проживати в Україні, про залишення дитини на постійне проживання за кордоном. (У разі відсутності другого з батьків/законних представників або неможливості отримати від нього/неї згоду подаються відповідні документи, які підтверджують ці факти (свідоцтво про смерть; рішення суду України про позбавлення батьківських прав, про визнання особи обмежено дієздатною, недієздатною, безвісно відсутньою, оголошення її померлою; рішення суду України, яке дає право на виїзд дитини на постійне проживання за кордон. Згода другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він/вона є іноземцем або особою без громадянства, або громадянином України, який відповідно до законодавства України є таким, який постійно проживає за кордоном, - що має бути підтверджено відповідними документами).

8. Нотаріально засвідчена заяви дитини, яка досягла 14 років, про її згоду на оформлення документів для залишення на постійне місце проживання за кордоном.

9. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон дитини та 1 копія його сторінки з персональними даними.

10. Паспорт громадянина України дитини (за наявності) та 1 копія усіх сторінок – стосується дітей, які досягли 14 років.

11. Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) та 1 копія.

12. Дозвіл на проживання дитини у ФРН (Aufenthaltstitel) та довідка з адресою місця проживання дитини у ФРН (Meldebescheinigung) і 1 їх копія (ці документи не потрібно легалізувати та перекладати на українську мову).

13. Два конверти (формат DIN С5 або DIN В5) із зазначенням зворотної адреси заявника німецькою мовою, марковані поштовими марками на суму 3,95 євро кожен.

14. Квитанцію про сплату консульського збору в сумі 185 євро. Способи оплати

У випадку відмови у задоволенні клопотання консульський збір не повертається.


УВАГА!!! При подачі клопотання про залишення на постійне проживання слід звернути увагу на таке.

Документи подаються особисто та приймаються виключно у повному комплекті.

Документи, складені іноземною мовою, мають бути обов’язково завірені штампом «Апостиль» (легалізованими до 2010 р.) та перекладені присяжним перекладачем, уповноваженим на здійснення перекладів українською мовою. Переклад робиться після засвідчення іноземного документа штампом «APOSTILLE» в німецьких органах. У разі здійснення перекладу на території України він має бути нотаріально посвідченим.

Написання прізвищ та імені у всіх документах та їхніх перекладах має збігатись та відповідати їх написанню в українських паспортних документах!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux