• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Тимчасовий консульський облік
Опубліковано 26 жовтня 2020 року о 13:59

Тимчасовий консульський облік — реєстрація інформації про місце перебування за межами України громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном.

Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік строком на один рік. Документи подаються громадянами України, які зареєстровані у федеральних землях Баварія і Баден-Вюрттемберг.

Зазначений строк може бути збільшений відповідно до строку дії дозволу іноземної держави на проживання, виданого особі, яка приймається на консульський облік, але не може перевищувати п’яти років.

Які можливості надає наявність тимчасового консульського обліку:

Відповідно до статті 390 Митного Кодесу України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17)


Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.


Можливість голосування на закордонній виборчій дільниці, яка формується на базі консульства на час президентських та парламентських виборів;

У випадку надзвичайної ситуації – можливість швидкого інформування та пошуку родичів в Україні в разі необхідності.

 

Порядок оформлення, перелік документів, оплата.

 

Порядок оформлення консульського обліку:

 1. Потрібно підготувати усі необхідні документи (оригінали та копії), згідно переліку вказаному нижче. У разі відсутності необхідних документів - консульську дію не буде вчинено. 
 2. Документи можуть бути надіслані поштою (виключно інваліди 1 та 2-ї груп, тяжкохворі громадяни, з відповідними підтверджуючими документами) разом з додатковим зворотнім конвертом формату А4, на якому мають бути наклеєні поштові марки на суму не менше 3,95 євро та вказана у нижньому правому куті конверта адреса отримувача. 
 3. Увага! Експрес-обробка поштових надходжень НЕ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ
 4. Необхідно сплатити 18 EUR консульського збору та долучити оригінал документа про сплату консульського збору до пакету документів. Для дітей до 16 років ця послуга є безкоштовною.
 5. Пакет документів необхідно надіслати на адресу консульства: Generalkonsulat der Ukraine, Riedenburger Straße 2, 81677 München.
 6. Увага! Конверти з етикетками Per Einschreiben, що містять QR-код, не приймаються в роботу в ГКУ в Мюнхені. Дані етикетки мають обмежений термін дії та не гарантують відправку ваших документів.
 7. Час очікування зворотного листа  з паспортом зі штампом консульського обліку - 10 робочих днів.
 8. Запис на прийом здійснюється за попереднім записом: https://go.mfa.gov.ua. Консульский збір на експрес-обробку документів під час особистого прийому складає 36 EUR. 
 9. Просимо при особистій подачі документів оплату здійснювати на терміналі у приміщенні Генерального консульства (ЕС-карткою німецького банку).
 10. Відповідно до  Постанови КМУ 1487 від 30.12.2022 пункту 52 призовники, військовозобов’язані та резервісти надають додатково військовий квиток або приписне свідоцтво.

Перелік документів:

1) Заява особи, яка досягла 16-річного віку.

У разі взяття на облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників. Зразок відповідної заяви ( .docx , 15.12 Кб ) 

В заяві треба зазначити тип обліку, заповнити поля для внесення даних, та відмітити документи, які ви надаєте.

2) одна фотокартка розміром 10 на 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон — білий). Дійсно, має надаватися велике фото вказаного розміру;

3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки особистих даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Для взяття на тимчасовий консульський облік також може бути наданий дипломатичний паспорт України або службовий паспорт України та копія сторінки даних відповідного паспорта. Особам, хто змінював прізвище чи ім'я, по-батькові надати обов'язково копії підтверджуючих документів;

4) оригіна та копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);

5) оригінал та копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання в Україні або паспорта громадянина України у формі книжечки з відповідними позначками;

6) оригінал та копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в такій іноземній державі;

7) оригінал та копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік (Meldebescheinigung або Aufenthaltstitel з вказаною адресою проживання);

8) оригінал документа про сплату консульського збору (оплата консульського збору і банківські реквізити https://munich.mfa.gov.ua/posolstvo/oplata-konsulskogo-zboru-i-bankivski-rekviziti ). Роздуковане підтвердження онлайн переказу має містити реквізити відправника, його ім'я, час переказу, суму та банківські реквізити отримувача переказу;

9) відповідно до  Постанови КМУ 1487 від 30.12.2022 пункту 52 призовники, військовозобов’язані та резервісти надають додатково військовий квиток або приписне свідоцтво.

10) оригінал та копія паспортного документа законного представника (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України) та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною);

11) оригінал та копія рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування — для взяття на тимчасовий консульський облік.

УВАГА! Консульство приймає в роботу лише повний комплект документів. Якщо у вас не вистачає відповідних оригіналів або копій, ми, на жаль, не можемо задовольнити ваше клопотання. Будь ласка, перевіряйте комплект документів заздалегідь.

Якщо у вас виникли питання, щодо необхідних документів у вашому випадку, будь ласка, надсилайте їх письмово на адресу: [email protected]

 

Оплата консульського збору

Строк розгляду заяв становить не більш, як десять робочих днів з дня отримання необхідних документів. Консульський збір за оформлення постійного/тимчасового обліку у звичайному порядку складає 18 EUR. Для дітей до 16 років ця послуга є безкоштовною. Консульский збір на експрес-обробку документів складає 36 EUR.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux