• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Паспортні дії
Опубліковано 03 березня 2023 року о 09:30

УВАГА!!!

Шановні громадяни,

інформуємо, що з квітня 2023 року видача оформлених паспортів здійснюватиметься в Генконсульстві України в Мюнхені по п’ятницях з 14.00 до 16.00 без попереднього запису у порядку живої черги.

Прохання до усіх, хто при подачі документів отримав підтвердження з інформацією про видачу паспортів по понеділках та середах, вважати цю інформацію з квітня 2023 року неактуальною.


Біометричні документи

Що це таке і для чого потрібні


Докладно


Транслітерація

(передача звучання імені та прізвища латинськими літерами): 

перевірити на вебпорталі Державної міграційної служби України.


Перевірити


Втратили закордонний паспорт, перебуваючи за кордоном, а вже зовсім незабаром маєте повернутися в Україну?

  1. Зверніться до найближчого відділу місцевої поліції та отримайте довідку або інший офіційний документ про те, що заявили про втрату паспорта. Чекати, поки поліція буде розшукувати втрачений паспорт, не обов’язково.

    Увага! Кожен громадянин України може оформити 2 закордонні паспорти! Якщо маєте при собі дійсний другий закордонний паспорт, то після отримання довідки з поліції можете продовжувати свою подорож, довідку з поліції потрібно буде надати органу, де був оформлений втрачений закордонний паспорт.

  2. Якщо другого дійсного закордонного паспорта при собі немає, з довідкою прямуйте до найближчого консульства (консульського підрозділу посольства). Незайвим буде захопити із собою наявні документи, що підтверджують громадянство України або просто посвідчують особу (наприклад, у сумці залишився «внутрішній» паспорт громадянина України). Стануть у пригоді копії або фотографії подібних документів. Все це допоможе консулу прискорити процедуру.
  3. Після підтвердження особи і належності до громадянства України, консул оформлює посвідчення особи на повернення в Україну (також відоме як «білий паспорт» - через колір обкладинки).
  4. Ви повертаєтесь додому!

Що таке і як діє посвідчення особи на повернення в Україну?

Це спрощений варіант паспорта, термін дії якого не перевищує 30 днів. Цей документ дає право лише повернутися в Україну. Подорожувати по світу з ним не вийде.

Дитина народилася за кордоном. Що робити з документами?

Якщо на момент народження дитини (неважливо, де саме) один з батьків має громадянство України, дитина також набуває його автоматично! Діє принцип крові - jus sanguinis. 

На це не впливає ніщо - ані громадянство (підданство) іншого з батьків, ані ймовірний принцип ґрунту (jus soli) в країні, де народилася дитина.

Послідовність дій наступна:


Яким чином здійснити за кордоном обмін закордонного паспорта у зв’язку зі зміною інформації (наприклад, прізвища), внесеної до попереднього паспорта?

У таких випадках обмін паспорта за кордоном здійснюється громадянам України, які постійно проживають за кордоном: отримали дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном.

До загального комплекту документів додатково додаються документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну: 

  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтво про переміну імені;
  • свідоцтво про розірвання шлюбу тощо.

ВАЖЛИВО! Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими або засвідчені апостилем (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

ВАЖЛИВО! Громадянам України, які зареєстровані на території України та тимчасово перебувають за кордоном, при зміні прізвища мають протягом одного місяця здійснити обмін паспорта громадянина України (так званого «внутрішнього паспорта») виключно за місцем реєстрації в Україні.

Оформлення паспорта громадянина України в цьому випадку закордонними дипломатичними установами України законодавством України не передбачено.


Які документи потрібно подавати до закордонної дипломатичної установи України для оформлення закордонного паспорта у зв’язку з закінченням терміну дії наявного паспорта, у зв’язку з відсутністю у ньому вільних сторінок, непридатності паспорта до подальшого використання чи виявлення помилки в інформації, що внесена до паспорта?

  • Заяву-анкету, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів;
  • одну фотокартку розміром 10х15 сантиметрів  за умови оформлення паспорта особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу);
  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України тощо);
  • відмітка в паспорті або будь-який документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном. При цьому термін та мета перебування за кордоном не має значення;
  • квитанція про сплату консульського збору або оригінал і копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати. При цьому, інформацію щодо тарифів консульського збору, що справляється за оформлення паспорта, можливо отримати на вебсторінці посольства чи консульства України за кордоном, до якого подаватимуться документи;
  • закордонний паспорт, що підлягає обміну або документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux