23-24 квітня у Мюнхені відбулося 13-те засідання Постійної українсько-баварської робочої комісії, присвячене поглибленню співпраці між Україною та Баварією, а також питанням відновлення України. Українську делегацію представляв заступник міністра Міністерства розвитку громад та територій України Артем Рибченко. Баварську сторону Комісії очолив Державний міністр європейських та міжнародних справ Баварії Ерік Байсвенґер.

На полях засідання Комісії українська делегація провела низку двосторонніх зустрічей із представниками уряду Баварії, зокрема з міністром житла, будівництва та транспорту Крістіаном Бернрайтером, Державним секретарем Міністерства економіки Баварії Тобіасом Готтхардом, а також із представниками бізнесу.
Під час переговорів сторони наголосили на переході від гуманітарної підтримки до довгострокового стратегічного партнерства у сфері відбудови України. Основними напрямами співпраці визначено розвиток транспортної інфраструктури, дорожнього господарства, житлового будівництва, енергетики, водопостачання та захисту критичної інфраструктури. Окрему увагу приділено участі баварських компаній у реалізації інфраструктурних, енергетичних і технологічних проєктів в Україні.
Українська сторона поділилася досвідом захисту цивільної інфраструктури в умовах російської агресії.
За результатами засідання, між Міністерством житлового господарства, будівництва та транспорту Баварії та Міністерством розвитку громад та територій України було підписано Лист про наміри щодо співпраці у сфері дорожньої інфраструктури та житлового будівництва, а також – Меморандум про взаєморозуміння щодо посилення співпраці у галузі правоохоронної діяльності між Міністерствами внутрішніх справ Баварії та України.
Фото: Бюро Вільної держави Баварії в Києві

