• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Дні українського кіно в Мюнхені
Опубліковано 17 листопада 2014 року о 10:00

З 5 по 7 грудня 2014 року в Університеті телебачення і кіно Мюнхена (Бернд-Айхінгер-Платц, 1) покажуть найкращі українські фільми останніх років та найяскравіші короткометражні фільми 44-го кінофестивалю "Молодість". Стрічки особисто представлять режисери, актори та інші учасники творчих груп.

Захід має на меті промоцію сучасного українського кінематографа і підняття іміджу України за кордоном. Всі кошти, зібрані від продажу квитків, буде передано на потреби дітей, що постраждали від війни на сході України.

Фільм-відкриття програми - "Поводир" (2014, реж. Олесь Санін), номінант від України на приз Американської кіноакадемії "Оскар" у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою". Дія розгортається у 1930-их роках. Сліпий кобзар рятує сина убитого американського журналіста – відтак хлопчина стає поводирем. Одну з головних ролей виконує відома українська співачка Джамала. Фільм представить його продюсер Ігор Савиченко.

У програмі "Днів українського кіно в Мюнхені" – фільм "Істальгія" (2012, реж. Дар’я Онищенко), знятий у копродукції з Німеччиною та Сербією. Це три любовних історії з Мюнхена, Києва та Белграда. Фільм брав участь у Повнометражному конкурсі 42-го КМКФ "Молодість". У ролях – відомий австрійський актор і режисер Карл Маркович, а також український актор Олексій Горбунов, який особисто представить фільм разом з авторкою сценарію і режисеркою Дар’єю Онищенко. Фільм брав участь у конкурсах міжнародних кінофестивалів Hofer Filmtage (Німеччина) і Tallinn Black Nights Film Festival (Естонія).

"Брати. Остання сповідь" (2014, реж. Вікторія Трофименко) – учасник Повнометражного конкурсу 44-го МКФ "Молодість". Екранізація роману шведського письменника Торгні Ліндгрена про непримиренну ворожнечу між двома братами. У фільмі дію перенесено в українські Карпати. До провінційного містечка приїжджає письменниця. Невдовзі вона стає ланкою між старими братами, чий сенс життя – у боротьбі: хто довше проживе й не потішить другого своєю смертю. Приз за найкращу жіночу роль (Наталка Половинка) – "Срібний Георгій" Московського міжнародного кінофестивалю. Фільм представить авторка сценарію і режисерка Вікторія Трофименко.

"Молитва за гетьмана Мазепу" (2001, реж. Юрій Іллєнко) – майже класичний український фільм. Його зняв один з найвідоміших режисерів українського поетичного кіно Юрій Іллєнко. У головній ролі – великий актор Богдан Ступка. Це фільм-фантасмагорія, уявний діалог історичних антагоністів: імператора Петра I та гетьмана Івана Мазепи. Неначе уві сні, гетьман встає з могили, щоб розповісти про своє життя і боротьбу. Міністерство культури РФ не рекомендувало фільм для показу на території Росії. Стрічка брала участь у Берлінському Міжнародному кінофестивалі 2002 року. У Мюнхені фільм представить Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Найкращі короткометражні стрічки з Національного конкурсу МКФ "Молодість" 2014 року – також у програмі "Днів українського кіно". Переможець конкурсу – документальний фільм "Обличчя" Нікона Романченка, де через портрети учасників Євромайдану розказано про зимові події 2013-2014 у Києві. "Прості речі" Олександра Ратія – нова робота переможця Національного конкурсу "Молодості-2013" ("Повернення"); її відзначено спеціальним дипломом журі "За вміння простими засобами створити глибокий образ". Це оповідка про самотність літніх людей, яким лишається розмовляти з котом і засинати під телевізор. Іще один дипломант цьогорічної "Молодості" – стрічка "Равлики" Марини Вроди. Режисерка здобула Золоту пальмову гілку в Каннах за свою попередню короткометражну роботу ("Крос"). Журі національного конкурсу "Молодості" нагородило "Равликів" дипломом "За творчу сміливість у дослідженні реальності". Стрічка продовжує розпочату "Кросом" трилогію і оповідає про юнаків, які опинилися у ситуації, що змушує замислитись – у тому числі, і про зміну себе. У Мюнхені покажуть ці та інші короткометражні фільми – найкраще зі знятого в Україні за минулий рік. Добірку фільмів представить режисер Нікон Романченко, лауреат Національного конкурсу "Молодості".

 

РОЗКЛАД:

05.12 | 18:30 - фільм-відкриття "Поводир", 2014, 122', режисер Олесь Санін. Вхід за запрошеннями

06.12 | 17:00 - "Національний короткий метр", 2013-2014, 86'

06.12 | 19:00 - "Брати. Остання сповідь", 2013, 124', режисер Вікторія Трофіменко

07.12 | 16:00 - "Молитва за гетьмана Мазепу", 2002, 152', режисер Юрій Іллєнко

07.12 | 19:00 - "Істальгія", 2012, 100', режисер Дар'я Онищенко

 

У складі української делегації:


Євген Нищук, Міністр культури України;
Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно;
Андрій Халпахчі, генеральний директор МКФ "Молодість";
Ігор Янковський, засновник Всеукраїнського фонду "Ініціатива заради майбутнього";
учасники знімальних груп представлених фільмів і організатори заходу.

Організатори "Днів українського кіно в Мюнхені": Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" і Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього".

 

"Дні українського кіно в Мюнхені" відбудуться за підтримки:

 

Міністерства культури України
Міністерства закордонних справ України
Генерального консульства України в Мюнхені
Державного агентства України з питань кіно

 

Офіційний авіаперевізник – Міжнародні авіалінії України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux