• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
До 30-річчя Постійної українсько-баварської робочої комісії
Опубліковано 24 червня 2021 року о 16:25

Баварія як жодний інший німецький регіон має свою, особливу історію взаємин з Україною. Починається вона з середньовіччя, коли київські купці засновували свої представництва в Регенсбурзі, а блаженна Едігна, донька Анни Ярославівни і онука Ярослава Мудрого, оселилася в селищі Пух під Мюнхеном, продовжується діяльністю консульства УНР та Української держави в Мюнхені з 1918 по 1922 роки і долями десятків тисяч біженців-українців, які були розміщені після закінчення Другої світової війни американською адміністрацією саме в Баварії і вже потім поповнили ряди діаспорян в інших європейських країнах та Північній і Південній Америці. Започаткування відносин між сучасними Баварією і Україною відбулося ще за часів УРСР, до проголошення Незалежності України - 29 січня 1990 року під час візиту до Києва баварської урядової делегації була підписана Спільна заява про основні напрями партнерського співробітництва.

З метою координації двосторонньої діяльності на міжурядовому рівні була створена  Постійна українсько-баварська робоча комісія. Мало кому відомо, що це єдина міжурядова комісія, де в якості партнера України виступає уряд не країни, а регіону федеративної держави. Це підкреслює особливість і винятковість цих двосторонніх відносин. Перше засідання Постійної українсько-баварської робочої комісії відбулося 26-28 червня 1991 року в Києві. Планувалося, що Комісія проводитиме свої засідання кожні 2 роки, по черзі в Україні та Німеччині. Насправді такого хронометражу вдавалося дотримуватися не завжди – найдовша пауза тривала 6 років між 2011 і 2017 роками. Нині ж засідання відбуваються на регулярній основі: 2017 - в Києві, 2019 - в Нюрнберзі. Восени 2021 року - у форматі онлайн-сесії через карантинні обмеження, нещодавно було досягнуто відповідної домовленості.

Комісія складається зі спільних робочих груп за напрямками діяльності. Під час кожного чергового засідання вона затверджує Робочу програму на наступний дворічний період. За 30 років наразі відбулось 11 засідань Комісії. Її співголовами у різні роки були високі представники Міністерства економіки України та Міністерства з питань Європи і федерації Баварії. Найбільш активними та успішними сферами двосторонньої міжурядової співпраці традиційно є проекти між відомствами правоохоронної сфери та юстиції, сільського господарства і лісництва, економіки і науки. Баварські правоохоронці надали неоціненну допомогу під час підготовки до Євро-2012, значних успіхів було досягнуто у сферах органічного сільського господарства, розвитку комунального господарства, наукової співпраці.

Саме з метою реалізації домовленостей, досягнутих у рамках Комісії, Баварія відкрила в 2019 році своє бюро в Києві. Генконсульство, вважаючи діяльність Комісії одним із пріоритетів своєї роботи, зі свого боку надає їй максимальне сприяння в Мюнхені.

Нині, з огляду на пандемію коронавірусу, реалізація проектів, а також проведення ювілейного засідання Комісії перейшли в онлайн-формат, втім ми розраховуємо вже ближчим часом відновити взаємні візити з метою обміну досвідом та проведення спільних робочих заходів.

Фото: засідання Постійної українсько-баварської робочої комісії в Нюрнберзі 23-24 жовтня 2019 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux