Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Режим в'їзду громадян України до ФРН
Опубліковано 08 липня 2020 року о 13:29

Шановні громадяни!

У зв'язку із численними запитами стосовно режиму в'їзду громадян України до ФРН подаємо відповідний коментар Генконсульства.

Просимо врахувати, що юридично зобов’язальні коментарі з питань в’їзду в Німеччину, зокрема коментарі, до яких можна апелювати під час перетину кордону, може надавати лише уповноважений на це німецький орган – Посольство ФРН в Україні, Відомство з питань іноземців (Ausländerbehörde) та Федеральна поліція (Bundespolizei – цей орган здійснює паспортний контроль при перетині кордону). Юридично зобов’язальні коментарі з питань проходження карантину та визнання тестів на Covid19, може надати місцевий орган охорони здоров’я (Gesundheitsamt) за місцем планованого прибуття до ФРН. Генконсульство України в Мюнхені надає Вам рекомендації загального характеру на основі вивчення законодавства ФРН та відомої нам практики перетину кордону громадянами України. Ці рекомендації не носять зобов’язального характеру для німецьких органів.

З огляду на запроваджені в ЄС та ФРН епідеміологічні обмеження, наразі громадяни України тимчасово НЕ МАЮТЬ ПРАВА В’ЇЖДЖАТИ ДО ФРН У РАМКАХ БЕЗВІЗОВИХ ПОЇЗДОК з туристичною, приватною чи діловою метою. При цьому громадяни України мають право в’їзду в Німеччину за умов наявності посвідки на проживання в Німеччині або візи відповідного типу (що має юридичну силу посвідки на проживання). Крім того, можливий в’їзд з важливих невідкладних причин медичного (необхідне лікування), сімейного (відвідання другого з подружжя, неповнолітніх дітей, недієздатних батьків у критичній ситуації – зазвичай це стосується лише безпосередньо близьких родичів першої черги) характеру, для окремих професій на спеціальне запрошення німецької сторони (науковці, медичні працівники, ІТ-спеціалісти, сезонні працівники сільського господарства), тощо. Така мета подорожі має бути обов’язково підтверджена документально. Офіційна інформація - українською мовою на сторінці Посольства Німеччини в Україні https://kiew.diplo.de/ua-uk/aktuelles/-/2327378?fbclid=IwAR0vH4hVkrGtfjlSmDoIP8KD_GIl0_3KIzplGb-b-0LZ-uhrZy-PdP7NBQM , німецькою мовою на сторінці Федеральної поліції https://www.bundespolizei.de/Web/DE/04Aktuelles/01Meldungen/2020/03/200317_faq.html та Міністерства закордонних справ ФРН https://www.auswaertiges-amt.de/de/-/2320730 .

З 10 серпня дозволено в'їзд до Німеччини для партнерів у парах, які не перебувають у шлюбі. Докладніше щодо умов перетину кордону у такій ситуації на сторінці Міністерства внутрішніх справ ФРН: https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/kurzmeldungen/DE/2020/08/einreise-unverheirateter-paare.html   

Врахуйте, що остаточне рішення про перетин кордону завжди приймає офіцер Федеральної поліції на підставі вивчення документів та співбесіди з громадянином.

Громадяни, які в’їжджають до Німеччини з України, у Баварії та Баден-Вюрттемберзі підлягають 14-денному карантину або повинні мати негативний результат тесту на Covid19 (німецькою або англійською мовою), зробленого у сертифікованій лабораторії не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону.

Офіційна інформація щодо карантину у Баварії https://www.verkuendung-bayern.de/files/baymbl/2020/335/baymbl-2020-335.pdf та Баден-Вюрттемберзі https://www.baden-wuerttemberg.de/de/service/aktuelle-infos-zu-corona/verordnung-fuer-ein-und-rueckreisende/


З повагою,

ГКУ в Мюнхені

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux